Τετάρτη 9 Ιουλίου 2014

Τι να διαλέξει κανείς; Το 1-0 από Τόμας Μίλερ, το 2-0 με το ιστορικό γκολ του Κλόζε; Όχι το 6ο γκολ, όχι το 7ο, αλλά το 5ο, εκεί που η καταιγίδα ολοκληρώθηκε στο 29ο λεπτό, με τον Σάμι Κεντίρα να κάνει το 0-5.

Τι να διαλέξει κανείς; Το 1-0 από Τόμας Μίλερ, το 2-0 με το ιστορικό γκολ του Κλόζε; Όχι το 6ο γκολ, όχι το 7o, αλλά το 5o, εκεί που η καταιγίδα ολοκληρώθηκε στο 29ο λεπτό, με τον Σάμι Κεντίρα να κάνει το 0-5.
Σε όλο το τουρνουά δεν άρεσε σε κανέναν η Βραζιλία. Σε καμία περίπτωση δεν άξιζε το τρόπαιο και μέχρι τα ημιτελικά έφτασε λόγω έδρας.
Σε δεύτερη μοίρα πέρασε η διαιτησία του Μεξικανού, Μάρκο Αντόνιο Ροντρίγκες και γιατί ήταν καλή και γιατί δεν γίνεται να ασχοληθείς με τον διαιτητή όταν το σκορ είναι 0-5 στο 29'. Οι Βραζιλιάνοι πάντως... βουτούσαν για πέναλτι, ο Μεξικανός δεν "τσίμπησε".